Мінекоенерго затвердило оновлений прогнозний баланс електроенергії на 2020 рік — він передбачає зниження виробництва на усіх електростанціях України, окрім теплоелектроцентралей (ТЕЦ) та відновлювальних джерел енергії (ВДЕ), повідомляє сайт «УП».
Як зазначає прес-служба «Укренерго», загальне зменшення виробництва електроенергії у порівнянні з попередньою редакцією балансу становить 5,9% (до 143 млрд кВт·год).
При цьому, зниження виробництва на АЕС прогнозується на 8,6% (до 73,7 млрд кВт·год), на ТЕС — на 7,8% (до 38,9 млрд кВт·год), на ГЕС — на 4,8% (до 4,85 млрд кВт·год).
Але прогнозується, що виробництво на ТЕЦ збережеться майже на тому ж рівні — 11,1 млрд кВт·год.
А «зелені» електростанції у 2020 році, відповідно до прогнозного балансу, мають виробити 11,37 млрд кВт·год.
Відповідно до документа, імпорт електроенергії в основну частину ОЕС України з РФ та Білорусі до кінця 2020 року не передбачається.
Імпорт в «острів Бурштинської ТЕС» з країн Євросоюзу передбачено на рівні 4,9 млрд кВт·год.
»Експорт електроенергії прогнозується близько 7 млрд кВт-год, з яких до країн ЄС — 6,6 млрд кВт·год», — додали в «Укренерго».
Служба безпеки повідомляє про загрозу енергетичної безпеки країни та дестабілізацію Об’єднаної енергетичної безпеки через неконтрольоване зростання виробників «зеленої» енергетики і недосконалість ціноутворення.